Культура виховання стилю

Чи знайома вам така картина, коли шафи та гардеробні кімнати переповнені речами та взуттям, а по справжньому використовується лише якась невелика частина, в той час більшість речей лежить на  полицях не одягнена ні разу? Важко уявити таке, скажімо, в маленькій французькій квартирі, де всі речі  практичні, придбані виважено, які чудово поєднуються  між собою і носяться не один сезон, створюючи елегантні стильні образи. До того ж, таке  накопичення різного одягу  неможливе, навіть, через банальну відсутність місць для зберігання в крихітній європейській квартирі.

Звідки така тяга до накопичення, спонтанних та невиправданих покупок  в нашому суспільстві? 

Коріння відсутності виховання смаку, зокрема в одязі, сягає радянських часів. В той час, коли парижанки, наприклад, ще змалечку  виховували  у своїх доньок почуття витонченого почуття стилю, розбірливого і раціонального відношення до одягу, розуміння того, що краще одна гарна та якісна річ, ніж десяток недорогих - наші мами шукали спосіб, як одягнути своїх доньок в умовах тотального дефіциту. Про стиль, на жаль, не йшлося, коли приходилось вистоювати годинами в черзі, навіть не знаючи, що саме завезли в місцевий універмаг, і купувати, те, що як тоді прийнято було називати, «викидали» на прилавки магазину в цей час. 

З часом ситуація починає трохи змінюватись на краще. Сьогодні розуміння важливості  раціональної моди та обмеженого природокористування має все більше поширення, особливо серед молоді.

Психологи  кажуть, що смак і почуття стилю закладаються у дитини у ранньому віці. 

Ось прості рекомендації батькам від стилістів:

  • Виховувати у дитини почуття прекрасного, не забуваючи про культурні заходи: відвідувати художні виставки, ходити разом в театр, подорожувати, намагатися показувати дітям як можна більше красивого.

  • Приділяти більше уваги якості тканини, а не бренду одягу. Навчити дитину розрізняти на дотик натуральна тканина чи синтетична, розумітися на її складі.

  • Вміти підібрати та поєднувати речі між собою, розрізняти базовий гардероб та одяг для свят та визначних подій.

  • Віддавати перевагу натуральним тканинам: бавовні, льону, шовку, вовні та, безумовно, кашеміру. 


Діти завжди наслідують батьків. Саме батькам потрібно стати для них гарним прикладом, пробудити у них бажання виглядати красиво та доглянуто, одягатися стильно та зі смаком.

Це завжди легко з El.cashmere

Автор

Тетяна Козлова