297729404691933
top of page

Кашемір проти мериносової вовни


Оскільки меринос займає перше місце серед всіх видів вовни, чи є сенс платити більше за кашеміровий одяг такого ж рівня якості? Давайте розглянемо це питання з точки зору тепла, м’якості та комфорту.


Що таке вовна?

Вовна, іноді відома як руно - це волосяний покрив тварин, таких як вівці, кози та альпаки, який використовують для виготовлення трикотажу, килимів та валяльних виробів. Вовна використовується тисячоліттями. Волокна видаляються з тварини технікою, подібною до стрижки. Зазвичай тварин стрижуть раз на рік, навесні.

Будь-яка вовна є досить хорошим ізолятором, але навіть при цьому вона сильно відрізняється за якістю та ціною.

Овеча вовна

Овеча вовна - термін, який застосовують до вовни, отриманої від дорослих овець різних порід. Це найпоширеніша вовна, доступна в усьому світі за відносно низькими цінами. Вона стійка до вологи та бактерій і не так сильно вбирає запахи, як багато інших звичайних матеріалів. Овеча вовна тепла, але вона важка і, як правило, груба і подразнює шкіру.

Овечу вовну слід відрізняти від вовни ягняти, яку отримують від молодих овець. Волокна вовни ягняти дуже тонкі і ніжні, але вони не витримують тривалого використання, тому швидко ламаються та кошлатяться.

Мериносова вовна

На одну сходинку вище по якості стоїть мериносова вовна, яка традиційно походить від мериносових овець з Австралії та Нової Зеландії. Мериносова вовна відома тим, що «вбирає» вологу та виводить її з тіла назовні через одяг. Саме з цієї причини мериносову вовну часто використовують для виготовлення спортивного одягу.

Меринос добре тримає форму після прання, не розтягується і не мнеться. Одяг із мериносової вовни чудово підходить для подорожей і походів.Кашемір

Справжній кашемір походить від кашмірських кіз, які населяють території Монголії, Китаю, Індії, Іраку, Ірану та Афганістану.


Замість стрижки тварин, як це робиться з вівцями, кашемір збирають вручну під час весняного сезону линьки. З кожної кози вичесують лише 50-80 грамів пуху і лише один раз на рік, тому дефіцит і висока якість продукту разом підвищують його цінність, а отже і ціну.

Високоякісний кашеміровий одяг чудово драпірується, легкий і м’який, дуже теплий і шовковистий на дотик. Кашемір - справді одна з найрозкішніших тканин у світі.

Кашемір проти мериноса — що вибрати?


Отже, кашемір у сім-вісім разів тепліший за мериносову вовну та набагато м'якший. Мериносова вовна виграє у розділі довговічності, і вона прослужить довше при однаковому догляді та використанні. Мериносову вовну, завдяки своїй більшій міцності, також легше прати.

Коли справа доходить до зовнішнього вигляду одягу, кашемір займає ще одне перше місце. У світі моди кашемір став синонімом розкоші, яка є дуже бажаною завдяки своїй надзвичайній м’якості та вишуканості.


댓글

별점 5점 중 0점을 주었습니다.
등록된 평점 없음

평점 추가
bottom of page